Region Skåne

Kungsgatan 6, 211 49 Malmö Norra Långgatan 24, 261 31 Landskrona Kaptensgatan 4, 281 48 Hässleholm

Frågor om våra bostäder

E-post: skane [at] svenskahus.se
Telefontid: måndag, onsdag och fredag kl 9-11
För besök var vänlig boka tid.

Vill du anmäla intresse för våra lediga lägenheter?
Vill du se din hyra eller göra en serviceanmälan?

Vid uppsägning av en lägenhet, vänligen skicka den till respektive bostadskontor med vanlig post. 

 

Regionchef
Thomas Persson, thomas.persson [at] svenskahus.se, 010-603 93 60

Fastighetsutvecklare
​Daniel Evertsson, daniel.evertsson [at] svenskahus.se, 010-603 93 69

Uthyrare, lokaler
Anna Hurtig, anna.hurtig [at] svenskahus.se, 010-603 93 51

Uthyrare, lokaler
Lars Jeppsson, lars.jeppsson [at] svenskahus.se, 010-603 93 63

Förvaltare, lokaler
Stefan Ådeborg, stefan.adeborg [at] svenskahus.se, 010-603 93 62

Förvaltningsassistent, lokaler
Attila Mag, attila.mag [at] svenskahus.se, 010-603 93 64

Drifttekniker, lokaler
Martin Jönsson, martin.jonsson [at] svenskahus.se, 010-603 93 49

Uthyrare, bostäder
Joakim Håkansson, joakim.hakansson [at] svenskahus.se, 010-603 93 00

Förvaltare, bostäder
Lennart Andersson, lennart.andersson [at] svenskahus.se, 010-603 93 73

Förvaltare, bostäder
Cristoffer Fivén, cristoffer.fiven [at] svenskahus.se, 010-603 93 75

Förvaltningsassistent, bostäder
Frida Ahlborg, frida.ahlborg [at] svenskahus.se, 010-603 93 68


Fastighetsskötare, Landskrona
Tim Axelsson, tim.axelsson [at] svenskahus.se, 010-603 93 00

Fastighetsskötare, Landskrona
Etem Gegic, etem.gegic [at] svenskahus.se, 010-603 93 00

Fastighetsskötare, Landskrona
Luka Petricevic, luka.petricevic [at] svenskahus.se, 010-603 93 00


Fastighetsskötare, Helsingborg
Fredrik Zaunders, fredrik.zaunders [at] svenskahus.se, 010-603 93 00

 

Uthyrare, Hässleholm
Jasna Haskovic, jasna.haskovic [at] svenskahus.se, 010-603 93 00

Fastighetsförvaltare, Hässleholm
Mikael Björklund, mikael.bjorklund [at] svenskahus.se, 010-603 93 65

Fastighetsskötare, Hässleholm
Per Andersson, per.andersson [at] svenskahus.se, 010-603 93 00

Fastighetsskötare, Hässleholm
Lars Hedström, lars.hedstrom [at] svenskahus.se, 010-603 93 00
 

Fastighetsskötare, Åstorp
Ulf Jeppsson, ulf.jeppsson [at] svenskahus.se, 010 603 93 00

Fastighetsskötare, Åstorp
Christer Emilsson, christer.emilsson [at] svenskahus.se, 010 603 93 00